Włosy od dawna uważane są za źródło siły kobiety, dlatego wymagały szczególnej pielęgnacji. Dziś płeć piękna podąża za trendami w modzie-farbuje włosy na różne odcienie, prostuje i kręci lokami, przedłuża, biowave i laminuje. Ale wszelkie eksperymenty wpływają na strukturę włosów, ich grubość, wzrost i miękkość, dlatego, aby je przywrócić, będziesz musiał użyć olejku moroccanoil, zrobić naturalne maski, dać czasowy odpoczynek i normalizować odżywianie.
Przywracamy włosom zdrowie i piękno
Na sklepowych półkach jest ogromny wybór produktów do pielęgnacji włosów, ale jedna trzecia z nich nie jest warta uwagi. Największym błędem przy zakupie szamponu jest wybieranie go tylko ze względu na rodzaj włosów. Każdy producent przede wszystkim wypuszcza produkt dla zysku, ponieważ słowa na etykiecie zawierają tylko informacje reklamowe. Porównaj skład niedrogiego szamponu do włosów suchych i przetłuszczających się-jest prawie identyczny. Lepiej kupować moroccanoil lub inne drogie produkty do pielęgnacji skóry, ale upewnij się, że są przeznaczone do różnych rodzajów włosów i skóry głowy. W przypadku droższych serii szamponów i odżywek skład może zająć połowę etykiety.
Dobry szampon nie zawiera siarczanów, parabenów i fosforanów, wszystkie te substancje powoli, ale skutecznie wpływają na zdrowie, nie tylko włosów. Po zastosowaniu takich produktów pielęgnacyjnych może pojawić się łupież, łamliwe włosy, matowy kolor i łysiny. W najgorszych przypadkach rozwija się zapalenie skóry, choroby onkologiczne, często wypadają włosy.
Im mniej szamponu jest przechowywany, tym więcej korzyści przyniesie, dlatego jeśli kompozycja zawiera dużą ilość konserwantów, odłóż taki produkt na bok. Zapachy i barwniki również nie działają dobrze na włosy, często powodując wysuszenie skóry głowy i łupież. W starożytności do mycia włosów używano darów natury-ziół, jagód, kory drzewnej, produktów mlecznych, wosku, miodu. Naturalne składniki szamponu mówią o jego użyteczności, ale nie należy oczekiwać, że taki szampon będzie kosztował 100 rubli. Na skórę głowy i włosy przydatne są olejki z awokado, migdałów, kakao, mleka kokosowego, ekstrakty z pszenicy, pokrzywy, łopianu, wyciągi z ziół leczniczych i jagód, wywary z kory dębu, rumianku i brzozy.