Silikonowy żwirek dla kotka – wszystko, co musisz znać

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotów to wówczas nieodzowne wyposażenie kuwety. Są rozmaite modele żwirków dla kota. Dowolny z nich nadaje się także do kuwety odsłoniętej, jak również zakrytej. Żwirek dla kotka posiada taki mankament, że niestety nie można do końca zapobiec jego rozsiewaniu blisko kuwety plus noszeniu po pomieszczeniu przez kotka.
najlepsze marki żwirków silikonowych dla kota sprawdź https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Nietrudno jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piasek. Jednak na rynku są dostępne różne żwirki dla kota, wiele korzystniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają pospolity piach. Są nieodzowne dla pupilów, które nieraz wyruszają na zewnątrz i także lubią kopać w ziemi. Takie koty pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Wszak taki żwirek dla pupila bardzo łatwo zaczyna odrażająco pachnieć, ponieważ niestety nie ma opcji rozdzielenia żwirku zanieczyszczonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy posiada strukturę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej roznosi się po domu.

Tymczasem ten większy i także cięższy jest mniej skuteczny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryła, jaką można szybko wyrzucić z kuwety bez potrzeby rotacji całej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe albo aromatyczne. Zbiór zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, świetne żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe powstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać odpady na bieżąco, i wszystek żwirek uzupełniać co jakieś 3 tygodnie. Ów żwirek dla kotów jest wysoce dobry.

Jeżeli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym miejscu, ażeby woda z moczu nietrudno odparowała. Wysoce tanie żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy jeszcze drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek porządnie neutralizuje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością stanowi to wówczas, iż najbardziej ze wszelkich żwirków przenosi się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalistyczne absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, które można włączać w niedużej wielkości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że mają także zalety oczyszczające.