Vogtland

Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: imagcache_actions. In order to fix this, put the module back in its original location. For more information, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /var/www/vhosts/poznajsaksonie.pl/httpdocs/includes/bootstrap.inc).

Vogtland to częściowo górzysta kraina w Saksonii oraz obszar zalesionych pagórków i dolin. Stanowi jeden z najpopularniejszych regionów urlopowych. Średniej wysokości góry zachęcają do wędrówek pieszych w lecie i biegów na nartach w zimie, Jeziora zaporowe zapraszają do odpoczynku nad wodą, zaś liczne zamki do poznania historii regionu. Również miłośnicy skoków narciarskich będą zachwyceni - to tutaj, w miejscowości Klingenthal znajduje się słynna skocznia, na której rozgrywane są międzynarodowe konkursy skoków narciarskich. Kraina Vogtland znana jest także z produkcji instrumentów muzycznych oraz doskonałej jakości wyrobów koronkowych (Plauen). Znakiem rozpoznawczym jest zabytkowy wiadukt kolejowy Göltzschtalbrücke.  

Erlbach – Adorf- Oelsnitz. Podróż przez ziemię vogtlandzką

Zabytkowa brama miejska w Adorf  Kolejna podróż przez krainę Vogtland, a właściwie Obervogtland, rozpoczyna się w małej miejscowości Erlbach.  Znajdziemy tu muzeum ziemi vogtlandzkiej, skansen  ziemi vogtlandzkiej Eubabrunn oraz muzeum instrumentów muzycznych w wiosce Markneukirchen tuż  obok.  W zimie natomiast można tu poszaleć na stoku narciarski na górze Kegelberg (775 m), na szczycie której znajduje się chata górska. Stok dysponuje wyciągiem. Okoliczne tereny oczywiście doskonale nadają się do rodzinnych wędrówek i pikników.  

Regiony: 

Klingenthal - Emocjonujące skoki narciarskie i piękna natura

Skocznia Vogtland Arena w Klingenthal  Przy okazji rozpoczynających się właśnie zawodów o puchar świata w skokach narciarskich (w których polscy skoczkowie radzą sobie znakomicie) warto napisać o miejscowości, w której znajduje się jedna z najnowocześniejszych w Europie skoczni narciarskich.  Mowa o Klingenthal. Klingenthal to znane w całej Saksonii centrum sportów zimowych. To niewielkie miasteczko  położone jest malowniczo w górzystej części krainy Vogtland. Warto tu przyjechać nie tylko w zimie.

Regiony: 
Subscribe to RSS - Vogtland