Odkryj najaktualniejsze akcesoria dla Twojego psa, jakie musisz posiadać!

Sportowe szelki dla czworonoga

Z pieskiem możemy uprawiać rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie potrzebuje to wówczas być od razu wyczynowy sport, biegać czy jeździć na rowerze możemy z pieskiem rekreacyjnie. Do tego wskazane będą wyjątkowe, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psów mają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, plus polski producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla czworonoga zrobione są tak, aby umożliwić psiakowi komfort podczas treningu.
Do mniej ciężkich sportów wolno wykorzystywać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, natomiast rozważniej jest stosować profesjonalne szelki dedykowane do biegania z psiakiem czy jazdy na rowerze.
legowiska najlepszych światowych marek zobacz https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer konstruuje prócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania oryginalnych sportów biegowych. Są to szelki świetnie dostosowane do budowy pieska, umożliwiają ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie poruszają się w czasie biegu i dodatkowo nie wywołują obtarć. Szelki dla czworonoga Line mogą być używane też na co dzień, zwłaszcza do długotrwałych spacerów. Są to zatem szelki przydające się znakomicie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla psa to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to zatem spojenie klasycznych szelek modelu guard oraz uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla czworonoga również idealnie sprawdzają się w dogtrekkingu, chociaż można praktykować w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można znacznie dobrze przystosować do wymiarów psa, mają dwa elementy regulacji. Szelki rozdzielają jednakowo siłę, z którą piesek ciągnie, umożliwiając mu na komfortową i także wydajną pracę oraz lekkość ruchów. Szelki dla psa Speed są komfortowe i dodatkowo łagodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do przypinania psa na spacer, drugie do przyczepiania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze czy dalekiej wyprawy.

Firma Sali produkuje także świetne szelki dla czworonoga „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z czworonogiem. Dedykowane są dla czworonogów, które za silnie nie ciągną i dodatkowo pozytywnie odpowiadają na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psa sportowe to zatem również Front Range firmy RUFFWEAR. Są to wówczas dodatkowo wszechstronne szelki, wolno zakładać je psiakowi na ciągłe spacery, a również wykorzystywać przy uprawianiu rekreacyjnie sportów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są łatwe w regulacji i dodatkowo komfortowe, ich właściwością jest dodatkowo ekspresowe oraz łatwe zakładanie oraz ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, i kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli chcemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy dobrać dla niego dobre, bezpieczne i dodatkowo dostosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.