Najdoskonalsze dodatki dla kota, które zdecydowanie potrzebujesz mieć!

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Chyba każdy chociaż raz spotkał kota, który wyjętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu przeważnie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, oraz choćby dywan. Stwierdzamy wtedy często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna spośród wrodzonych rzeczy, jaką musi robić każdy zdrowy kot. I nie chodzi tu bynajmniej o ostrzenie pazurów, bo szpony każdy pupil ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Pozostawia też ślady szponów na przedmiotach, także w kierunku ogłoszenia, że to jego teren. Jeżeli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas alarm, iż coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w domu pozwala zachować przed zepsuciem nasze fotele.
sklep zoologiczny zabawki dla kotów zobacz https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota umożliwiają naszym pupilom komfort, są ogromnie konieczne szczególnie kotom mieszkającym ciągle w lokum.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kot prostuje mięśnie, a na bardziej poszerzonych drapakach ma okazję do bardziej skomplikowanych rozrywek. Doskonale jest jak najszybciej przyzwyczaić kociaka do drapaka, by uratować przed podrapaniem fotele czy leżankę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zawsze koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie przebywają gospodarze, dlatego ofiarą może paść sofa w salonie. Pupile ubóstwiają też oznaczać znane otoczenie blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek obce zwierzę, na przykład niepodobnego pupila.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najciekawsze, ustawione w koszmarnym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów kupić?
W sprzedaży są dostępne różne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na zniszczenia i może służyć kotom jak zaciszne środowisko do drzemki. Jest więc to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Częste są też drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, ustawionego na płytce pionowo czy pochyło, oplecionego dzianiną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są ogromnie rozszerzone, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na podłodze albo być zamontowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak powinien być przystosowany do wielkości pupila. Najczęściej drapaki dla kotów występują w kilku innych wymiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt także dla hodowli, oraz dodatkowo drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest niesłychanie bogata, mają one najróżniejsze wymiary, posiadają różnorodne funkcje i dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym gustem oraz upodobaniami kotów. Jeśli pupil uwielbia dużo odpoczywać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeśli jest żywy i dodatkowo lubi skakać, na pewno uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie