Kilka słów o marce Royal Canin

Firm produkujących karmy dla psów i kotów na polskim rynku jest bardzo wiele. Jedną z nich jest dość popularna firma Royal Canin, której siedziba znajduje się również w Polsce. W tym artykule przedstawimy w skrócie historie tej firmy, jej politykę i zasady funkcjonowania.

Royal Canin jest to francuska firma od 50 lat zajmująca się produkcją karm dla zwierząt towarzyszących człowiekowi takich jak psy i koty. Została założona przez weterynarza Jeana Catharyego w 1968 roku a do Polski zawitała w 2007 w momencie otworzenia fabryki w Niepołomicach niedaleko Krakowa. W tym momencie firma Royal Canin zajmuje się produkcją i dystrybucją aż 230 różnych rodzajów karmy (w tym 82 rodzaje dla kotów i 148 dla psów) w 66 filiach i 13 fabrykach na całym świecie.

Firma Royal Canin została stworzona z myślą o tym by produkować karmy dostosowane do potrzeb każdego psa i kota. Jej wszystkie działania opierają się na pięciu zasadach: jakości, odpowiedzialności, wzajemności, wydajności i wolności dzięki którym nie tylko ich karma, ale również praca, współpraca międzynarodowa i obsługa klientów jest na wysokim poziomie.

żywienie kotów - royal canin

Główną misją firmy Royal Canin jest produkowanie takich karm, które spełniają specyficzne potrzeby różnych zwierząt. Przedsiębiorstwo to rozumie, że każdy pies czy kot jest inny i potrzebuje innych składników odżywczych, aby zachować zdrowie i siłę na długie lata. Dlatego w ofercie firmy Royal Canin znajdziemy szereg różnorodnych karm podzielonych według tego dla kogo są przeznaczone. Dzięki temu każdy właściciel psa czy kota znajdzie taką karmę, która będzie idealna dla jego pupila.

Oprócz dbania o to, żeby tworzyć karmy dostosowane do specjalnych potrzeb zwierząt towarzyskich firma Royal Canin troszczy się również o to, aby cały czas się rozwijać i poszerzać swoja wiedzę m.in. na temat zdrowego żywienia psów i kotów. Prowadzi badania naukowe, współpracuje z hodowcami i specjalistami w zakresie weterynarii po to, aby ciągle udoskonalać swoje produkty i wypuszczać na rynek coraz to lepsze karmy. Warto również zaznaczyć, że firma Royal Canin nie dopuszcza do tego, aby podczas ich badań ucierpiało jakiekolwiek zwierze. Zdobywanie wiedzy na temat zdrowego żywienia zwierząt polega przede wszystkim na obserwacji psów i kotów w specjalnie stworzonych dla nich hodowlach oraz wymiana wiedzy z hodowcami (m.in. tymi działającymi w Klubie Hodowców Royal Canin) i specjalistami z zakresu weterynarii.

Podsumowując Royal Canin jest to doświadczona firma produkująca wysokiej klasy produkty dla zwierząt domowych takich jak psy i koty. Jej wszystkie działania opierają się na pasji i miłości do zwierząt, a także na chęci stworzenia produktów odpowiednio dostosowanych do ich specyficznych potrzeb. Są to w stanie osiągnąć dzięki ciągłemu poszerzaniu swojej wiedzy na temat prawidłowego żywienia zwierząt. Dodatkowo nie zamykają się na świat ze zdobytymi przez siebie informacjami, ale dzielą się nimi m.in. na wykładach. Jest to zatem firma, która nie tylko dba o jakość swoich produktów, ale również o poziom wiedzy dotyczącej zwierząt na całym świecie. 

Oprócz marki Royal Canin, polecamy także karmy Opti Blue