Jak skutecznie odstraszyć insekty od pupila?

Nasi czworonożni przyjaciele niestety często przynoszą do domu insekty z dworu lub poprzez zarażenie się od innego zwierzaka.  Zbyt późne włączenie leczenia może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Szczególnie niebezpieczne są kleszcze, których jest coraz więcej nie tylko w lasach. Jak ustrzec naszego kota lub psa przed atakiem tych małych pasożytów?

Popularne preparaty przeciw insektom

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, których zadaniem jest odstraszyć pasożyty od naszych zwierzaków. Najbardziej popularne są krople przeciw insektom dla kotów lub psów bądź obroże. Ich największą zaletą jest długotrwałe działanie i prosta aplikacja. Co więcej, w ich składzie oprócz aromatu nieprzyjemnego dla nieproszonych gości umieszczone są witaminy, które dbają o zdrowie skóry czworonoga.  Dobrym przykładem jest nowa marka PetProtect, której zależy nie tylko na odstraszaniu pasożytów, ale także na dobrej kondycji skóry. Skład kropli czy obroży jest tak dobrany, by zapobiegać podrażnieniom.

akcesoria dla kotów

Obroża czy krople – co będzie lepsze?

Oba sposoby są skuteczne, jednak można się tutaj pokierować wygodą zwierzaka. Koty rzadko wypuszczane są na dwór, toteż krople mogą sprawdzić się lepiej niż obroża przeciw insektom dla kotów. Jedna aplikacja starcza na długi czas i pozwala uniknąć stresu związanego z noszeniem gumowej obróżki. Warto też wspomnieć, że można kupić preferowaną ilość kropli. Opakowania mają trzy różne pojemności, co pozwala zużyć tyle specyfiku, ile na dany moment jest potrzebne. W przypadku pieska pierwszy, jak i drugi wariant będzie efektywny. Dodatkowym plusem jest fakt, iż obroża przeciw insektom dla psa może być całkowicie niewidoczna, jeśli pupil ma długą sierść.

Czy to jest bezpieczne

Krople przeciw insektom dla psa czy kota bądź specjalne obroże są jak najbardziej bezpieczne. Szczególnie marka PetProtect produkuje preparaty, które nie podrażniają skóry oraz nie wywołują uczuleń czy alergii. Są idealne dla każdej rasy bez względu na długość sierści. Zapewniają ochronę w odstraszaniu insektów nawet na kilka miesięcy. Co więcej, ich zapach nie przeszkadza zwierzakom i pozwala im normalnie funkcjonować.

Jak stosować dostępne preparaty

Należy pamiętać, że w przypadku kropli przeciw insektom trzeba odczekać minimum 24 godziny po kąpieli zwierzaka. Przez ten czas naturalna bariera ochronna skóry pupila powinna powrócić. Substancja aktywna zawarta w kroplach będzie mogła roznieść się po całym ciele za pomocą łoju. Preparat zakrapla się pod łopatkami.  Jak wyżej zostało wspomniane, oba produkty będą skuteczne, ale nie można stosować ich w tym samym czasie. PetProtect ma w ofercie krople i obroże dla kotów i psów, toteż zmiana formy zabezpieczenia nie będzie problemem.

Choć omawiane wyroby i substancje w nich zawarte paraliżują system nerwowy insekta, który zdążył wbić się w skórę i nie dopuszczają do zakażenia zwierzaka, to zawsze warto obejrzeć go po każdym spacerze. Dobrym pomysłem są również kąpiele z użyciem szamponu przeciw pasożytom.