Czy należy zakupić urządzenia dla swojego czworonoga lub kotka?

Troszczymy się o zdrowie piesków z firmą Purina
Purina to zatem wiodąca firma w specjalności producentów żywności dla zwierząt. Marka od przynajmniej osiemdziesięciu lat wiedzie doświadczenia nad polepszeniem jakości i także dobraniem jedzenia do wyjątkowych potrzeb stworzeń, w współzależności od fazy ich rozrostu, stanu zdrowia, sposobu życia. Purina nie wyłącznie spełnia normy w obszarze żywienia stworzeń domowych, natomiast stara się je wykraczać.
Purina sprzedaje rozmaity przekrój karm dla szczeniaków, których receptury zostały sporządzone przez ekspertów. Są to wówczas karmy obejmujące komplet składników odżywczych we prawidłowych proporcjach, dające szczeniakom uratować zdrowie oraz wspaniałą formę na długo.
Szczególnie ekskluzywną grupą produktów Purina dla czworonogów staje się Purina Pro Plan. Powstała w rezultacie wielu lat doświadczeń nad żywieniem czworonogów, realizowanych przez dietetyków i także doktorów weterynarii. Najnowsze, mocno rozwinięte i efektywne zestawienie składników odżywczych to wówczas Purina Pro Plan z formułą Optinutrition. Purina Pro Plan z Optinutrition dopasowuje się do potrzeb danego czworonoga. Z Purina zawsze, niezależnie od okoliczności, w jakiej odnajdzie się piesek, egzystuje podejście żywieniowe wkomponowane do jego zdrowotnych potrzeb. Rodzina produktów Purina Pro Plan ma stosowną karmę dla piesków małych, dużych i dodatkowo starych, ras drobnych, średnich i dodatkowo ogromnych, oraz z pewnymi patologiami.
Niewyobrażalnie właściwy dla dalszego wzrostu i zdrowia małego psa jest pierwszy rok jego życia. W tym etapie szczenię domaga się nadzwyczajnego jedzenia, o zwiększonej ilości wybranych elementów, przeważnie białka, aby w trakcie rozkwitu tworzyły się zdrowe mięśnie, zdrowe kości i dodatkowo zęby. Szczeniak chce również aktywacji układu immunologicznego. Szczególnie dla małych piesków przeróżnych ras i wielkości wypracowano karmy Purina Pro Plan z formułą Optistart.
Karmy Purina dla szczeniąt z formułą Optistart to wówczas: Purina Pro Plan Large Athletic Puppy, Purina Pro Plan Large Robust, Purina Pro Plan Medium Puppy, Purina Pro Plan Puppy Small & Mini.
Żywności dające dorosłym psom utrwalić jak najdłużej zdrowie i dodatkowo doskonałą formę to zatem Purina Pro Plan z formułą Optihealth. Dla każdego małego psa wynajdziemy idealną karmę Purina, w relacji od jego odmiany, wielkości, trybu życia. Są to między innymi wyroby: Purina Pro Plan Medium Adult z formułą Optibalance i dodatkowo Purina Pro Plan Small & Mini Adult – suche karmy wartościowe w kurczaka, rozdzielone ze względu na wielkość małego psa.
Purina Pro Plan ma w ofercie zarówno karmy dla czworonogów powyżej siódmego roku życia. W tymże wieku pojawiają się podstawowe znaki związane ze starzeniem się: kłopoty trawienne, sztywność stawów, osłabiona sprawność intelektualna. Zapewniając psu żywność Purina Pro Plan Medium & Large Adult 7+ z formułą Opitage, kształtujemy jego ogólny stan zdrowia i dodatkowo jakość życia.
Purina skonstruowała jednocześnie karmy zezwalające na szybszy powrót do zdrowia i dodatkowo złagodzenie objawów dolegliwości. Są to: Purina Pro Plan z formułą Optiderma na problemy skórne, Purina Pro Plan z formułą Optiweight dla szczeniaków z tuszą, Purina Pro Plan z formułą Optidigest dla słabych żołądków.
Warto troszczyć się o zdrówko i świetne samopoczucie czworonożnych przyjaciół z żywnością Purina.

https://www.krakvet.pl/kuwety-i-lopatki-dla-kotow-kuweta-dla-kota-c-385.html kuweta dla kota

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?
Zapewne każdy chociaż raz widział kotka który wyłożonymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu przeważnie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, oraz choćby dywan. Mówimy wówczas często, iż kot „ostrzy pazury”.
Drapanie to jedna z wrodzonych czynności, jaką musi wykonywać każdy duży pupil. I nie chodzi tutaj bynajmniej o ostrzenie szponów, bo szpony każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym pupil oznacza znane terytorium. Pozostawia także ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w kierunku oznajmienia, że to jego obszar. Jeśli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, stanowi to dla nas znak, iż coś go trapi Drapak dla kota ustawiony w mieszkaniu pozwala ochronić przed uszkodzeniem nasze fotele.
Drapaki dla kota umożliwiają naszym wybrańcom komfort, są szczególnie pożądane zwłaszcza kotom żyjącym nieprzerwanie w lokum. Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Kotek rozciąga mięśnie, zaś na bardziej rozbudowanych drapakach ma możliwość do super trudnych rozrywek. Rozsądnie jest jak najwcześniej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby uratować przed zadrapaniem fotele lub sofę.
Gdzie ustawić drapak dla kota?
Zazwyczaj koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są gospodarze, stąd ofiarą może ulec wersalka w salonie. Pupile przepadają również oznaczać własne miejsce nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać pewne obce zwierzę, na przykład nieznajomego kota.
Doskonale jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najcudniejsze, postawione w nieprawidłowym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów dobrać?
W sprzedaży są dostępne przeróżne rodzaje drapaków dla kotków.
Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest wytrwały na uszkodzenia i może służyć kotu jako bezpieczne środowisko do drzemki. Jest to wówczas najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są ponadto drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, ustawionego na podkładce pionowo albo ukosem, oplecionego dzianiną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeśli są szczególnie rozbudowane, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na posadzce lub być przyczepiony do ściany, oraz nawet do sufitu.
Drapak powinien być przystosowany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kotów także dla hodowli, oraz ponadto drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.
Na rynku oferta drapaków dla kotów jest bardzo obfita, mają one najróżnorodniejsze rozmiary, mają różnorodne funkcje oraz dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym gustem oraz upodobaniami kotów. Gdy pupil uwielbia więcej odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest aktywny oraz kocha skakać, z pewnością uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.

pedigree

Troszczymy się o kotki z karmą Purina

Karma Purina powstała w dorobku powyżej osiemdziesięciu lat doświadczeń nad jakością i także znakomitym przystosowaniem karmy do potrzeb zwierząt, w zależności od ich wieku, zdrowia, trybu życia. Purina staje się jednym z liderów w owej branży. Nie tylko wypełnia każde normy prawne poruszające żywienia stworzeń, natomiast stara się wszystek czas kształtować i dodatkowo unowocześniać kondycję własnych towarów.
Karma Purina ONE to wyjątkowe pożywienie dla kotków. Marka działa wraz z ekspertami oraz lekarzami weterynarii nad formułami, które zmieniają zdrowie i także samopoczucie kotów. Karma Purina może prawdopodobnie zmienić zdrówko kota choćby w ciągu tygodnia. Dzięki wyrobom z linii Purina ONE, koty mogą być silniejsze i także pogodniejsze przez znaczny okres.
Kocięta niedawno narodzone karmią się niezbicie mlekiem matki. Zdecydowane do odstawienia od piersi są dopiero blisko ósmego tygodnia życia, jednakże po ukończeniu trzeciego tygodnia mogą już sukcesywnie kosztować karmy. Prawidłowa dla kociąt jest karma Purina ONE Junior, która posiada multum białka i aminokwas nazywany tauryną, którego koty pożądają do poprawnego rozwoju układu nerwowego, wzroku plus serca. Nie należy częstować kociąt żywnością dla dojrzałych kotów ani żywnością dla szczeniąt. Żywność Purina ONE Junior należy nieustannie dostarczać kociakom od szóstego do dwunastego tygodnia życia. Stanowi to zatem czas rychłego przyrostu, w którym koty dodatkowo pożądają podniesionej ilości składników odżywczych wprowadzonych w żywności Purina ONE Junior.
Karma Purina ONE Junior staje się pokarmem właściwym także dla kocic w ciąży i karmiących.
Po zakończeniu pierwszego roku życia, wypada rozpocząć pomału przestawiać kotka na karmy Purina ONE Adult. Jej główne składniki to łosoś, wołowina czy kurczak, w połączeniu z pełnymi ziarnami.
Jeśli kot ma tendencję do nadwrażliwości, jest wrażliwy na pokarm, właściwa będzie dla niego karma Purina ONE Sensitive. Jednakowoż żywność Purina ONE Indoor to wówczas dieta prawidłowa dla kotków mało czynnych fizycznie, leżących w mieszkaniu. Kotki owe dużo czasu przeznaczają na czyszczeniu futerka, co dopisuje zaleganiu kulek włosowych w żołądku. Są również narażone na otyłość. Karmy Purina ONE Indoor umożliwia zatrzymać właściwą masę ciała plus wyeliminować nadmiar sierści z żołądka.
Purina posiada w kolekcji też karmy Purina dla kotków po zabiegu sterylizacji. Sterylizacja powoduje ogrom korzyści kotom, m. in. zapobiega uciążliwym zachowaniom i wydłuża życie. Po sterylizacji tymczasem, koty pokazują znaczniejszą tendencję do otyłości i dodatkowo dolegliwości układu moczowego. Usunięciem bieżących problemów jest karma Purina ONE Sterilcat, włączająca łososia i dodatkowo pszenicę lub wołowinę i dodatkowo pszenicę.
Z karmą Purina ONE Coat & Hairball możemy wspomóc kotu utrzymać zdrową skórę, zaś także zmniejszać występowanie kul włosowych. Stanowi to wówczas pokarm dobry dla kota z słabą skórą i także niezbyt zdrową sierścią. Dzięki karmie Purina stan skóry i dodatkowo sierści wyraźnie się reguluje.
Karma Purina ONE została zaprojektowana w celu troski i dodatkowo korekty zdrowia kota, jest to wysokiej klasy pokarm, który każdego kota uczyni pogodniejszym.