Kultura regionalna

Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: imagcache_actions. In order to fix this, put the module back in its original location. For more information, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /var/www/vhosts/poznajsaksonie.pl/httpdocs/includes/bootstrap.inc).

Rabenau - miasteczko rzemiosła stolarskiego

Jesień w dolinie Rabenauer Grund   Wycieczkę do Rabenau warto połączyć ze zwiedzaniem Freital, o którym opowiada oddzielny artykuł. Można także zaplanować całodzienną wycieczkę poświęconą tylko Rabenau. Wówczas spokojnie zwiedzimy tutejsze muzeum stolarki krzeseł i poznamy interesującą historię miasta, wybierzemy się na długi, interesujący spacer po rezerwacie przyrodniczym doliny Rabenauer Grund, a może i na przejażdżkę kolejką wąskotorową, która biegnie przez dolinę. Nie zabraknie także atrakcji kulinarnych – w dolinie znajdziemy stary młyn, w którym mieści się dziś urokliwa gospoda. 

Erlbach – Adorf- Oelsnitz. Podróż przez ziemię vogtlandzką

Zabytkowa brama miejska w Adorf  Kolejna podróż przez krainę Vogtland, a właściwie Obervogtland, rozpoczyna się w małej miejscowości Erlbach.  Znajdziemy tu muzeum ziemi vogtlandzkiej, skansen  ziemi vogtlandzkiej Eubabrunn oraz muzeum instrumentów muzycznych w wiosce Markneukirchen tuż  obok.  W zimie natomiast można tu poszaleć na stoku narciarski na górze Kegelberg (775 m), na szczycie której znajduje się chata górska. Stok dysponuje wyciągiem. Okoliczne tereny oczywiście doskonale nadają się do rodzinnych wędrówek i pikników.  

Regiony: 

Klingenthal - Emocjonujące skoki narciarskie i piękna natura

Skocznia Vogtland Arena w Klingenthal  Przy okazji rozpoczynających się właśnie zawodów o puchar świata w skokach narciarskich (w których polscy skoczkowie radzą sobie znakomicie) warto napisać o miejscowości, w której znajduje się jedna z najnowocześniejszych w Europie skoczni narciarskich.  Mowa o Klingenthal. Klingenthal to znane w całej Saksonii centrum sportów zimowych. To niewielkie miasteczko  położone jest malowniczo w górzystej części krainy Vogtland. Warto tu przyjechać nie tylko w zimie.

Regiony: 

Strony

Subscribe to RSS - Kultura regionalna